Jakub Tabaczek

O mnie

Jakub Tabaczek

Jestem pisarzem, fotografem i psychologiem. Ukończyłem Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim i Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W 2018 roku wydałem zbiór opowiadań Czytajcie, co jest Wam pisane, który został nominowany do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (2019) i nagrody WARTO (2019). Publikowałem m.in. w Twórczości Odrze. Moje opowiadania znalazły się również w antologiach Swoją drogą (2011) i Nikt, nigdy (2012) wydanych w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Trzy razy byłem nominowany do nagrody głównej w konkursie organizowanym przy wspomnianym festiwalu.

W 2023 roku Stulejka – sztuka mojego autorstwa – otrzymała wyróżnieniew V edycji konkursu Strefy Kontaktu. Obecnie grana jest we Wrocławskim Teatrze Współczesnym (jako Dramat rodzaju męskiego).

W 2021 roku aktorzy Teatru Nowy Świat zorganizowali czytanie performatywne poprzedniej mojej sztuki Biały Miś, napisanej
na IV edycję konkursu Strefy Kontaktu.

Prowadzę kurs pisania opowiadań w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i w Ośrodku Postaw Twórczych. Wykładam też psychologię.

Zajmuję się również fotografią portretową:

www.wgladstudio.com   @wgladstudio

Jakub Tabaczek, 2024